KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344184
*
nr 934 4184
Axel Fahlcrantz
(1851-1925), Sverige
Oljemålning, Axel Fahlcrantz (1851-1925), sjölandskap, signerad, 42x72
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:01:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 10:44:39
1
1.600 kr
10/1 22:04:00
2
1.500 kr
10/1 22:04:00
1
1.600 kr (Budbetjänt)
11/1 23:07:26
3
1.700 kr
11/1 23:11:35
1
1.900 kr
11/1 23:15:30
3
2.000 kr
11/1 23:16:44
3
2.200 kr
12/1 15:38:18
4
2.200 kr
12/1 15:38:18
3
2.200 kr (Budbetjänt)
12/1 15:38:29
4
2.400 kr
12/1 16:08:54
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Axel Fahlcrantz
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Läs mer om Axel Fahlcrantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fahlcrantz landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Axel Fahlcrantz
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Axel Fahlcrantz
nr 934 4184
Axel Fahlcrantz
(1851-1925), Sverige
Oljemålning, Axel Fahlcrantz (1851-1925), sjölandskap, signerad, 42x72
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 10:44:39 | 1 | 1.600 kr |
10/1 22:04:00 | 2 | 1.500 kr |
10/1 22:04:00 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
11/1 23:07:26 | 3 | 1.700 kr |
11/1 23:11:35 | 1 | 1.900 kr |
11/1 23:15:30 | 3 | 2.000 kr |
11/1 23:16:44 | 3 | 2.200 kr |
12/1 15:38:18 | 4 | 2.200 kr |
12/1 15:38:18 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:38:29 | 4 | 2.400 kr |
12/1 16:08:54 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Axel Fahlcrantz
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Axel Fahlcrantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fahlcrantz landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30